Spotkania i próby w każdą sobotę o godz. 11.00
Różańcowa Wspólnota Mężczyzn zaprasza do wspólnego wielbienia Boga i oddawania czci Matce Najświętszej poprzez spotkania modlitewne, które będą odbywały się cyklicznie w każdą Pierwszą Środę Miesiąca.
17.30 wspólna modlitwa różańcowa.
18.00 wspólny udział w Eucharystii.
Po Eucharystii staniemy do Apelu Jasnogórskiego, po którym to będą się kończyć spotkania modlitewne.
Pierwsze spotkanie wspólnoty z błogosławieństwem księdza proboszcza odbędzie się 5 października 2022 r.
Wszyscy mężczyźni, młodzieńcy, chłopcy niech czują się zaproszeni aby współtworzyć tę nowo powołaną wspólnotę.
Dajmy mężne świadectwo wiary, którego dzisiejszy świat potrzebuje.
Intencją powstania tej inicjatywy była potrzeba modlitwy za nasze dzieci (których problemy mamy na sercu, a które często dorastając mają swój plan jakże budzący nasze obawy). Chcemy w tej modlitwie podejmowanej wspólnie zadośćuczynić za nasze grzechy popełnione świadomie lub nie oraz prosić o Bożą opiekę duchową nad naszymi dziećmi.
Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.
Wspólnota MARANA - THA przy parafii św. Jakuba w Kłodawie powstała na przełomie lutego i marca w 2015 roku.
Celem wspólnoty jest nowa ewangelizacja oraz katechizacja dorosłych w parafii. Szczególną wagę w działalności wspólnoty przykłada się do pogłębiania znajomości Słowa Bożego w oparciu o Pismo Święte oraz Katechizm Kościoła Katolickiego, a także regularne spotkania z Chrystusem w Sakramencie Eucharystii i pojednania.
Stowarzyszenie zrodziło się jeszcze przed oficjalnym zarejestrowaniem i wstąpieniem do wielkiej Rodziny Kolpinga. Od 1998r Sylwia Kruglik - Wiśniowska po ukończonym kursie „ Animatora Oaz” prowadziła zajęcia dla dzieci z naszej parafii. Zabierała ich nad morze , do Gdańska, i nad jezioro, prowadziła gry, zabawy i ogniska ze śpiewaniem przy gitarze.
Ks. Proboszcz Bronisław Chudy użyczył jej salki parafialnej, bez ogrzewania i sanitariatów. Było w niej parę starych ławek szkolnych i tablica, ale to wystarczyło by prowadzić zajęcia z dziećmi. Skupiały się koło piecyka gazowego i malowały, śpiewały lub słuchały jak Sylwia czyta im Opowieści z Narni. Opracowane na zajęciach Jasełka, dzieci nie tylko zagrały w naszym kościele, ale również w Kościele Dekanalnym w Trąbkach Wielkich. Przypadkiem poznany tam Prezes Dzieła Kolpinga w Polsce św. pamięci Ks. Janusz Rekowski, zachęcił nas do założenia przy parafii Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga.
Aktualnie wspólnota składa się z 4 osób, czyli całej mojej rodziny: męża i dwóch córek. Działalność Wspólnoty opiera się na postawie Jezusa Chrystusa, którego naukę odzwierciedlają błogosławieństwa ewangeliczne - "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią".
Główną i bezpośrednią inspiracją powstania Wspólnoty była pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 2002 r., przebiegająca pod hasłem Bóg bogaty w miłosierdzie. Papież głosił wówczas rodakom Orędzie o Bożym miłosierdziu, które zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi. My jako rodzina wolontariuszy podejmujemy działania na rzecz potrzebujących, do których zachęca Jan Paweł II. Wezwanie Papieża skierowane jest do
każdego człowieka - Pomóżcie współczesnemu człowiekowi zaznawać miłosiernej miłości Boga. Niech w jej blasku i cieple ocala swoje człowieczeństwo
W naszej parafii istnieją cztery koła różańcowe (dwa żeńskie, jedno męskie i jedno dziecięce). Róża żeńska pw. św. Rity powstała w 2008 r., natomiast męska pw. św. Józefa, druga żeńska pw. św. Faustyny i dziecięca pw. Stanisława Kostki zawiązały się w 2014 r. Ubolewamy, że nie powstała jeszcze róża młodzieżowa. Będziemy modlić się w tej intencji.
W naszej parafii działa 18 osobowa Rada Parafialna składająca się z mieszkańców wszystkich miejscowości, zarówno członków poprzedniej Rady jak i nowo powołanych. Radę stanowią parafianie mający stały, aktywny kontakt z życiem kościoła, w skład wchodzą osoby w różnym wieku i różnych profesji zawodowych między innymi przedsiębiorcy, rzemieślnicy, nauczyciele, rolnicy, emeryci, a wśród nich parafianie będący członkami wspólnot kościelnych działających w naszej parafii takich jak: Róże Różańcowe, Marana Tha, Ministrantów, Nadzwyczajnych Szafarzy.