Żywy Różaniec
ddd554a000saaq

     W naszej parafii istnieją cztery koła różańcowe (dwa żeńskie, jedno męskie i jedno dziecięce). Róża żeńska pw. św. Rity powstała w 2008 r., natomiast męska pw. św. Józefa, druga żeńska pw. św. Faustyny i dziecięca pw. Stanisława Kostki zawiązały się w 2014 r. Ubolewamy, że nie powstała jeszcze róża młodzieżowa. Będziemy modlić się w tej intencji. 

           Członkowie Żywego Różańca spotykają się w pierwsze piątki miesiąca. W tym dniu najpierw jest godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której wspólnota odmawia jedną część różańca. Następnie uczestniczymy w Eucharystii, a po niej wymieniamy Tajemnice Różańca, a ksiądz proboszcz podaje nam intencje papieskie na dany miesiąc.
W okresie Bożego Narodzenia spotykamy się na opłatku.
Co miesiąc zbieramy niewielkie składki, dzięki którym możemy zamawiać intencje mszy św. np. za naszą wspólnotę, czy ks. proboszcza. Składki wykorzystujemy także w innych celach związanych z parafią np. zakup obrusów na ołtarze.
          Czciciele Matki Najświętszej wytrwale modlą się na różańcu w intencjach Papieża włączając intencja naszej parafii oraz osobiste.
Poszczególne osoby w różnoraki sposób udzielają się w naszym Kościele np. prowadzą przed rozpoczęciem mszy św. Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub dziesiątkę różańca, ubogacają Eucharystię w dni powszednie śpiewem pieśni i psalmu, uczestniczą w organizacji festynu parafialnego, dekorują świątynię zgodnie ze zmianami roku liturgicznego, wykonują prace porządkowe przy kościele i inne. Wielu z nas należy równocześnie do innych wspólnot w parafii takich jak Marana Tha, służba ołtarza, zespół charytatywny...
Podejmujemy też inicjatywy modlitewne wewnątrz poszczególnych Róż np. nowenny do patronów poszczególnych kół różańcowych.
Pragniemy trwać na modlitwie oraz jesteśmy gotowi nadal wspomagać ks. proboszcza.
/Zelatorka Róży Świętej Rity Bożena Czyrson/

Design by FxDesign Darmowy szablon Joomla