Grupa Modlitewna MARANA - THA

Wspólnota MARANA - THA przy parafii św. Jakuba w Kłodawie powstała na przełomie lutego i marca w 2015 roku.
Celem wspólnoty jest nowa ewangelizacja oraz katechizacja dorosłych w parafii. Szczególną wagę w działalności wspólnoty przykłada się do pogłębiania znajomości Słowa Bożego w oparciu o Pismo Święte oraz Katechizm Kościoła Katolickiego, a także regularne spotkania z Chrystusem w Sakramencie Eucharystii i pojednania.

Mentorem wspólnoty MARANA – THA jest kapłan moderator ks. Andrzej Kowalczyk, który sprawuje kierownictwo duchowe oraz dostarcza animatorom materiały które są omawiane na spotkaniach w grupach. Opiekunem naszej grupy jest ks. Zdzisław Kumor proboszcz tutejszej parafii, który pomaga nam i służy swoimi radami i doświadczeniem teologicznym.
       Uczestniczymy dwa razy w miesiącu (co drugą środę) w wieczornej Eucharystii, a następnie w grupie skupiamy się na rozważaniu materiałów otrzymanych od księdza moderatora.
Członkowie grupy MARANA – THA włączają się w przygotowania liturgii Eucharystii przez czytanie Słowa Bożego, psalmów, modlitwy powszechnej a także przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej. W skład grupy wchodzi osiem osób: Elżbieta, Halina, Janina, Krystyna, Grzegorz, Jacek, Krzysztof oraz animator Tadeusz.

Jeżeli masz ochotę dołączyć do naszej grupy modlitewnej – zapraszamy!
MARANA – THA – PANIE JEZU przyjdź.

Panie Jezu przyjdź i obdarz nasze serca radością i pokojem.