Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 roku

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
2. Dzisiaj dzieci z klasy III przeżywają Pierwszą Komunię św.
3. Od jutra Biały Tydzień. Msze św. o godz.18.Jutro też rozdanie dzieciom pamiątek z uroczystości.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci klas III za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła i przystrojenie świątyni.
5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego we wtorek o godz.11.45 . Spowiedź w poniedziałek od 17.00 -18.00.
6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała spotkanie organizacyjne dzieci sypiących kwiatki, noszących poduszki jutro i we wtorek o 17.30 w kościele.
7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. w kościele o godz.8.00.
W tym roku Boże Ciało obchodzić będziemy na terenie Trąbek Małych. Uroczysta Msza św. na boisku na ul. Ogrodowej o godz.11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem i przejdzie ulicami: Ogrodową ,Gdańską, Szmaragdową Grubby i Deyny. Pierwszy ołtarz na ul. Ogrodowej u p. Miernik, drugi na ul. Szmaragdowej u p. Kęsy, trzeci: u p. Bielińskich na ul. Grubby i czwarty: naprzeciw p. Janusz na ul Deyny. Prosimy o ustrojenie trasy procesji i nieparkowanie przy niej samochodów. Proszę o wzięcie i okularów do czytania. Niech nasz liczny i aktywny udział będzie okazją do manifestacji wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa żyjącego w tajemnicy Eucharystii. Msza św. w środę o 18.00 z liturgią z Uroczystości Bożego Ciała.
8. W piątek ks. arcybiskup mając na uwadze liczne spotkania rodzinne i towarzyskie w ramach długiego weekendu udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na terenie gdańskiej archidiecezji.
9. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od piątku o godz. 18.30 – w Oktawie Bożego Ciała - połączone z procesją eucharystyczną. W przyszłą niedzielę Procesja Eucharystyczna po Sumie o godz. 12.00.
10. Dziękuję p. Zofi i Jerzemu Gębura za ofiarę 3000 zł na malowanie kościoła. Annie i Jackowi Bartosik za ofiarę 500 zł.
11. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na ogrzewanie kościoła.
12. Bardzo serdecznie dziękuję panom Marcinowi i Andrzejowi Szczypiorskim za naprawienie nagłośnienia w kościele.

13. U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.