OGŁOSZENIA
ddd554a000saaq

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  31marzec 2024   roku.

 

  1. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. W dzisiejszą uroczystość zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem Świętym, który o godz. 12.00 podczas modlitwy „Regina Coeli” udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Przyjmując je z wiarą można uzyskać odpust zupełny.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Taca na uczelnie.
  3. Trwa rozpoczęta w Wielki Piątek Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, dziś trzeci dzień. Odmówimy ją po sumie.
  4. W przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia.Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
  5. W oktawie Zmartwychwstania Pańskiego od wtorku do piątku Msze św. o godz.18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz.8.00 nabożeństwo przebłagalne do Niepokalanego Serca Maryi . Msza św. o godz.9.00.
  6. Przeżywając obchody Świąt Paschalnych dziękujemy jako wspólnota parafialna za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego mieszkańcom Złej Wsi i Łaguszewa. Konkretnie państwu Monice  i Mirosławowi Pietrzak za wykonanie dekoracji, pani Emilii Glina za prace krawieckie, mieszkańcom Złej Wsi za pomoc w ustawieniu dekoracji i posprzątanie kościoła. Z Łaguszewa dziękuję panu Jerzemu Góra. Dziękuję parafianom tych miejscowości za złożoną ofiarę na kwiaty do ołtarzy i i na dekorację. Dziękuję osobom, które sprzątały teren przy kościele.
  7. Dziękujemy również za przygotowanie uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom,kantorom, organiście orazscholi parafialnej. Z kolei włączającym się w świąteczne dzieło charytatywne dziękujemy za składaną przez cały Wielki Post jałmużnę.
  8. Składam sedecznie Bóg zapłać państwu Karolinie i Pawłowi Bąk za sfinansowanie lamp, które będą stały na chodniku wokół kościoła  i na parkingu.
  9. Panu Mirosławowi Łubiarz i panu Adamowi Szczepanowskiemu dziękuję za udostępnienie koparek i pracowników do prac ziemnych przy kościele polegających na ułożeniu kabla.
  10. Dziękuję panom Marianowi Rekowskiemu, Brunonowi Leman za pomoc w tych pracach.
  11. Panu Adamowi Bąk dziękuje za przygotowanie fundamentów pod lampy.
  12. Składam serdeczne Bóg zapłać Panu Zbigniewowi Myszk za wykonanie ławy do adoracji krzyża i tablicy z Dziesięcioma przykazaniami Bożymi.
  13. Państwu Grażynie i Brunonowi Leman dziękuję za renowację stołu.
  14. Pani Reginie Cieloch i panu Igorowi Kakusza oraz synom ministrantom  za sprzątanie terenu wokół kościoła.
  15. Panu Franciszkowi Sieczka dziękuję za dostarczenie  drzewek.
  16. Różom Żywego Różańca dziękuję za sfinansowane nowego oświetlenia prezbiterium.
  17. Róży św. Faustyny dziękuję za zakupienie nowych obrusów, a pani Jadwidze Rosa za ich obszycie.
  18. Pani Renacie Szalewicz za prace w kościele i na zewnątrz.
  19. W środę pierwsza środa miesiąca i nabożeństwo do św. Józefa o godz.17.00.
  20. W pierwszy czwartek o godz.17.00. Modlic się będziemy za kapłanów. Po wieczornej Mszy św. wymiana tajemnic Różańcowych.
  21. W pierwszy piątek przed południem odwiedzę chorych i osoby starsze z Komunią św, po południu od 17.00 okazja do spowiedzi św. pierwszo piątkowej .Msza św. o 18.00. Po Mszy św. katecheza dla młodzieży klas VIII
  22. Katecheza dla dzieci klas III w sobotę o godz.9.00.
  23. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów Gościa Niedzielnego.
  24. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  25. Radość Świąt Wielkanocnych skłania nas do wyrażania z serca płynących życzeń. Przyłączając się do tych już wypowiedzianych, życzę błogosławionych Świąt, umocnienia w wierze w Zmartwychwstałego i radości płynącej z chwały jaką ukazał nam Chrystus. Niech dobre przeżywanie tych dni, doda nam odwagi, abyśmy idąc za Zmartwychwstałym Panem, nieśli w nas samych promień Jego miłości tym, których spotykamy.
  26. Witamy wszystkich przybyłych Gości razem z nami świętujących Zmartwychwstanie Pańskie i życzymy błogosławionych i radosnych Świąt w gronie rodziny i bliskich. Na dobre przeżywanie Świąt Zmartwychwstania niech nam Bóg błogosławi.

 

  Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985). Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

       Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna.  
Pan Jezus powiedział do niej:

"Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)."

       Ostatnią deską ratunku jest ucieczka do Miłosierdzia Bożego. By jednak z niej skorzystać, trzeba wiedzieć, że ona jest, trzeba poznać Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia i zwrócić się do Niego z ufnością, a temu poznaniu sprzyja ustanowienie osobnego święta, bo ono zwraca szczególną uwagę na ten przymiot Boga.

     Przygotowaniem do tego święta jest nowenna, polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego. W tej nowennie – obiecał Pan Jezus – udzielę duszom wszelkich łask (Dz. 796). Rozpowszechniona jest także nowenna do Miłosierdzia Bożego zapisana w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, w której każdego dnia przyprowadzamy do Boga inną grupę dusz. 

Tę nowennę można odmawiać z pobożności, ale nie można na niej poprzestać, ponieważ Pan Jezus pragnie, aby święto poprzedzała nowenna z Koronki do Miłosierdzia Bożego.     Pan Jezus określił również wielkie obietnice związane z tym świętem. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego. Skorzystajmy z tej okazji.

______________

źródło: http://www.chwalmyboga.pl

Polecamy tę stronę. Zajdziesz tam więcej informacji o wspominanej nowennie.

 

 

 

Design by FxDesign Darmowy szablon Joomla