II Niedziela Wielkiego Postu –17 marca 2019r.

1.W środę 20 marca o godz.18.00 młodzież klas III gim. i klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. biskup Wiesław Szlachetka. Zapraszam na tę uroczystość nie tylko rodziny bierzmowanych ale wszystkich parafian.
2.Jutro na godz. 17.00 zapraszam świadków bierzmowania i kandydatów. Będzie to dziewiąty dzień nowenny przed zstąpieniem Ducha Świętego na młodzież.Od godz.18.30 spowiedź św. dla kandydatów świadków i ich rodzin.
Składam serdeczne "Bóg zapłać" rodzicom młodzieży bierzmowanej i młodzieży za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła Pracowało 40 osób.
3. Jak co roku, w przypadającą dziś II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę „Ad Gentes" obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o polskich misjonarzach pracujących w blisko 100 krajach świata ofiarując im naszą modlitwę oraz składane ofiary do puszki, które pomogą misjonarzom realizować dzieła ewangelizacyjne i humanitarne. W przyszła niedzielę po Mszach św. zbiórka przed kościołem dla misjonarzy.
4.Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, pomagając w ten najbardziej potrzebującym. Przy wyjściu z kościoła można zabrać rodzinną skarbonki jałmużny postnej, którą przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę wraz ze święconką.
4.Dziś, oraz w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 12:00.Droga krzyżowa w piątek o godz.10.00 i 17.00 . Z udziałem w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzki Żali związany jest przywilej odpustu zupełnego.
5.We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa. Msza św. o godz.17.00.
Msze św. w dni powszednie o godz.17.00 z wyjątkiem środy. W tym dniu Msza św. o godz.18.00 -Bierzmowanie
6.Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, i paschaliki na stół wielkanocny w cenie 8 zł.
7.W zeszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła wyniosła 1450 PLN.
8.Wprzyszły poniedziałek o godz.18.00 w świetlicy w Łaguszewie spotkanie w sprawie strojenia kościoła.
Dla parafian ze Złej Wsi spotkanie o godz.19.00 w kościele.
9.Składam serdeczne Bóg zapłać panu Adamowi Szczepanowskiemu ,Krystianowi i Mateuszowi za przywiezienie płyt "yombo"