Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
II Niedziela Zwykła - 17 stycznia 2021 r.

1.    Dzisiaj  przypada XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim pod hasłem: „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15).
2.    Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który obchodzony jest  do 25 stycznia, pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5-9),
3.    W czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki. W tym dniu będziemy modlić się także za nasze kochane Babcie z okazji ich święta, a dzień później za dziadków.
4.    Dziękuję rodzinom  z Żukczyna  i z Kłodawy za obecność na Mszach  św. i Różańcu  w intencji rodzin w ramach spotkań kolędowych.
5.    W imieniu własnym i rady parafialnej bardzo serdecznie dziękuję za ofiary kolędowe wpłacane  na konto parafii i bezpośrednio do księdza proboszcza. Ofiary przeznaczone będą na dalsze prace renowacyjne kościoła.
6.    Dzisiaj po Mszach św. comiesięczna zbiórka pieniędzy na ogrzewania kościoła.
7.    W przyszłą niedziele po Mszach św. zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji
8.    Dziękuję panom z zakładu Rolnego w Kłodawie za odśnieżanie  parkingu.
9.    Intencje na 2021 rok można zamawiać, rezerwować w zakrystii, biurze parafialnym lub telefonicznie.
10.    U ministrantów do nabycia  Gość Niedzielny w cenie 6 PLN.
W dalszym ciągu zapraszamy do adoracji przy żłóbku. Na koniec prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by błogosławił dzieło ekumeniczne Kościoła i nas tu zgromadzonych.

Święto Chrztu Pańskiego 10 stycznia 2021 r.

1.    W dzisiejszą Uroczystość Chrztu Pańskiego, kończącą w liturgii okres Bożego Narodzenia, ogarniamy szczególną modlitwą naszych szafarzy sakramentu chrztu, rodziców i chrzestnych – tych wszystkich, którzy przekazali nam wiarę, a także tych którzy w minionym roku zostali ochrzczeni w naszej wspólnocie.
2.    Dziękuję rodzinom  Jagatowa i Żukczyna za obecność na Mszy św. i Różańcu w ramach spotkań kolędowych.
3.    W imieniu własnym i rady parafialnej bardzo serdecznie dziękuję za ofiary kolędowe wpłacane  na konto parafii i bezpośrednio do księdza proboszcza. Ofiary przeznaczone będą na dalsze prace renowacyjne kościoła.
4.    W przyszła niedzielę przypada XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim pod hasłem: „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15).
5.    W  przyszłą niedziele po Mszach św. comiesięczna zbiórka pieniędzy na ogrzewania kościoła.
6.    Intencje na 2021 rok można zgłaszać w zakrystii, biurze parafialnym lub telefonicznie. Można wypisać na kartce z numerem telefonu i przynieść do zakrystii. Po naniesieniu w kalendarz oddzwonię.
7.    Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Zukczyna za prace wykonane na cmentarzu.
8.    Dziękuję panom z zakładu Rolnego w Kłodawie za odśnieżanie terenu przy kościele
9.    U ministrantów do nabycia  Gość Niedzielny w cenie 6 PLN.
10.    Po błogosławieństwie na koniec Mszy św., w dalszym ciągu zapraszam do adoracji przy żłóbku. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia szopki przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem i te składane do skarbonki na sprzątanie kościoła.

Na koniec prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam błogosławił i umocnił w wypełnianiu przyrzeczeń chrzcielnych

Harmonogram  spotkań rodzin na Mszach św. o godz.18.00 .Różaniec za te rodziny o godz.17.30.
Poniedziałek 11.01.2021   Żukczyn
ul Gdańska do końca , Osiedle Nad Kłodawą, Widok, Jesionowa, Jaśminowa Leszczynowa ,Poziomkowa
Wtorek 12.01.2021 - Kłodawa
ul. Spacerowa, Spokojna, Jaśminowa, Leśna, Świerkowa
Czwartek 28.01.2021  Zła Wieś
Piątek  29.01.2021  Łaguszewo

Będę również odwiedzał rodziny ,które mnie zaproszą.