OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2024 r.

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Marię Magdalenę, we wtorek św. Brygidę, w środę św. Kingę, w czwartek św Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w piątek św. Joachima i Annę, . Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  2. . W przyszłą niedzielę 28 lipca odpust parafialny ku czci św. Jakuba Apostoła. Uroczysta Suma odpustowa , której przewodniczyć będzie ks. Biskup Piotr Przyborek o godz.11.30. Pozostałe Msze św. o godz.8.30 i 10.00.
  3. W niedzielę 28 lipca z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku wyruszy Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Zachęcam parafian do udziału w pielgrzymce. Zapisać się można poprzez stronę internetową: www.pielgrzymka.gda.pl. Pielgrzymi o godz.13.00 na kilkadziesiąt minut zatrzymają się w Kłodawie na placu przy kościele. Będziemy chcieli poczęstować ich ciastem kawą. Panie które chciałby upiec ciasto proszę o zgłoszenie w zakrystii. Prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu stoisk i obsłudze pielgrzymów.
  4. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz.18.00.Od poniedziałku do piątku Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od 17.00 do 18.00.Spowiedz św. codziennie od 17.00 do 17.50.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłac za ofiary złożone na tace inwstycyjną. Zebrano 1986,50 zł.
  6. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz.18.30 -19.00.
  7. Składam serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy pomagali w pracach przy kościele i plebanii.
  8. Dziękuję Panu Szafarzowi Adamowi Bąk, który podczas mojej nieobecności otwierał kościół i przygotowywał do Mszy św.
  9. .Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
  10. Na prośbę Spółdzielni Rolnej w Kłodawie udzielam dyspensy na prace w polu dzisiaj od południa, w zwiąku z niepewną pogodą i koniecznością wymłócenia rzepaku .
  11. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem poświęcenie pojazdów. Ofiary zebrane za pamiątkowe breloczki przeznaczone są na cele misyjne.
  12. W piątek o godz.19.00 zebranie rady duszpasterskiej.
  13. Kościół otwarty w dni powszednie od godz.10.00 do 19.00. Zapraszam na chwile modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  14. . Trwają wakacje, witając przybyłych do nas gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

.