ŚRODOWE NABOŻEŃSTWO ŚW. JÓZEFA
ddd554a000saaq

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. JÓZEFA

W środę  6 stycznia 2021 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego, rozpoczęliśmy w naszej parafii nabożeństwo ku czci Przeczystego Serca św. Józefa.

Następne nabożeństwo w środę 7 kwietnia.
Rozpocznie się o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, modlitwy do św. Józefa  właściwe nabożeństwu  Pierwszych Śród Miesiąca, od 17.30 Różaniec.
Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa odprawiane w Pierwsze Środy Miesiąca nawiązuje do nabożeństwa Pierwszych Sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, przeżywanych w łączności ze św. Józefem w jedności Trzech Serc:
- Najświętszego Serca Pana  Jezusa zmiłuj się za nami
 - Niepokalanego Serca  Maryi módl się za nami
- Przeczystego Serca  Józefa wstawiaj się za nami.

Składa się z następujących elementów:
1.    Intencja Mszy św. wynagradzająca
2.    Spowiedź  i  Komunia św. wynagradzająca
3.    Rozważanie na poszczególne Pierwsze Środy Miesiąca
4.     Litania do św. Józefa
5.    Wybrany modlitw do św. Józefa
6.    Akt ofiarowania się św. Józefowi
7.    Wzbudzenie intencji na zakończenie nabożeństwa.

Nabożeństwo to  ściśle jest związane  objawieniami w Fatimie, a szczególnie z ostatnią wizją  z 13 października 1917 r., gdzie Józef z Dzieciątkiem Jezus ukazuje się w obecności Maryi i trzykrotnie błogosławi światu.


   Św. Jan Paweł II w swojej adhortacji o św. Józefie Redemptoris Custos poucza nas i wskazuję drogę ratunku

Trzeba modlić się o to orędownictwo; jest ono ustawicznie potrzebne Kościołowi nie tylko dla obrony przeciw pojawiającym się zagrożeniom, ale także i przede wszystkim dla umocnienia go w podejmowaniu zadania ewangelizacji świata.  


 • Objawienia św. Józefa zostały uznane przez Kościół.
  Miały one miejsce w Brazylii (miejscowość Itapiranga) w latach 1994-1998. Św. Józef pojawiał się tam wraz z Maryją i Jezusem.
  W pierwszą środę marca 1994 roku 22-letni Edson Glauber otrzymał przesłanie, w którym Maryja Królowa Różańca i Pokoju prosiła o nawrócenie, modlitwę różańcem oraz o częste korzystanie z sakramentów Eucharystii i Pojednania. Maryja wskazała też na nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.
  W ciągu czterech lat trwania objawień świętej Rodziny, również sam św. Józef przekazał Edsonowi dwie obietnice: "Tak jak ja jestem sprawiedliwy i wierny w oczach Boga, tak też ci, którzy poświęcą się nabożeństwu do mojego serca, będą czyści, sprawiedliwi i święci w Jego oczach. Napełnię was łaskami i cnotami, wspierając was w codziennej drodze do świętości".
  Święty Józef obiecał także, że "wszyscy, którzy będą czynić dobro najbardziej potrzebującym - szczególnie chorym i umierającym, których pocieszam i ochraniam - otrzymają w ostatnim momencie życia łaskę dobrej śmierci. Ja sam będę prosił o dusze [dobroczyńców] mojego Syna - Jezusa - wraz z moją małżonką, Najświętszą Maryją. Pocieszymy ich w ostatnich godzinach na ziemi, będziemy przy nich wtedy obecni, a oni spoczną w pokoju naszych serc".
  W przesłaniu świętego Józefa zawarta była również obietnica, że wszyscy grzesznicy, "nawet ci, którzy popełnili najgorsze grzechy, mogą ufać w Bożą miłość i przebaczenie, a także i we mnie, w moje wsparcie".
  Na 2010 roku  biskup, Carillo Gritti, w oficjalnym rozporządzeniu uznał Itapirangę jako miejsce objawień świętej Rodziny.  
  W osobnym dokumencie biskup uznał również o objawienia Maryi, które miały miejsce w Itapirandze w latach 2005-2010.
  Maryja apelowała wówczas o oddanie się trzem świętym sercom: Jezusa, Maryi i Józefa.

 • Nabożeństwo do świętego Józefa jest  coraz częściej  praktykowane w Kościele.
  W 1962 roku, po reformie liturgicznej papieża Pawła VI, imię św. Józefa po raz pierwszy zostało wprowadzone do pierwszej modlitwy eucharystycznej.
  19 czerwca 2013 roku Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wprowadziła imię św. Józefa do wszystkich modlitw eucharystycznych.
Design by FxDesign Darmowy szablon Joomla