NOWY PROGRAM DUSZPASTERSKI 2019-2022 r.
ddd554a000saaq

Bądźmy wierni Eucharystii! – Abp Wiktor Skworc o nowym programie duszpasterskim na lata 2019-2022

Dobrze jest kiedy człowiek nowy tydzień otwiera eucharystycznym spotkaniem. I do tego będziemy też zachęcać: Bądźmy wierni Eucharystii – powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, prezentując nowy program duszpasterski na lata 2019-2022.
“Będziemy mówili przez trzy lata o Eucharystii. Ktoś się zdziwi, dlaczego tak długo. Bo Eucharystia jest centrum. To jest życia Kościoła. To jest sam Chrystus. Szczyt i źródło. Zmartwychwstały, który jest z nami w Eucharystii, który buduje Kościół, wspólnotę” – powiedział abp Skworc.
Każdy rok programu duszpasterskiego będzie miał swój temat.

 

„Jest tyle tematów związanych z Eucharystią, które winniśmy zauważyć. Mamy bardzo dużo materiałów i teraz trzeba będzie dokonać pewnej selekcji, aby przyporządkować ten materiał już zebrany i nadal zbierany trzem zasadniczym tematom” – zauważył przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP.
„W roku 2019-2020 chcemy mówić o Eucharystii jako o tajemnicy wyznawanej. Chcemy poznawać prawdy wiary o Eucharystii, tak jak Chrystus nam tę tajemnicę przekazał swoimi słowami, swoimi gestami, swoim życiem. W następnym roku chcemy mówić o Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej. W trzecim roku chcemy położyć akcent na Eucharystię jako tajemnicę świętowaną. Chcemy mówić o świętowaniu, o tym, że do kondycji człowieka, do jego natury należy świętowanie, i to eucharystyczne świętowanie oraz to świętowanie w przestrzeni kultury i natury” – stwierdził abp Skworc.
„Niedziela, dzień Pański – to był pierwszy dzień tygodnia, czyli dzień, który otwierał cały tydzień. Dobrze jest kiedy człowiek nowy tydzień otwiera eucharystycznym spotkaniem. I do tego będziemy też zachęcać: Bądźmy wierni Eucharystii” – podkreślił abp Wiktor Skworc.
Nowy program, który tworzą biskupi, księża i świeccy wykładowcy uczelni katolickich, zacznie obowiązywać od pierwszej niedzieli Adwentu. Poza częścią teologiczną program będzie zawierać praktyczne wskazówki.

Design by FxDesign Darmowy szablon Joomla