PIELGRZYMKA AUTOKAROWA

26.04 – 08.05.2018 /13 dni/
koszt: 650 Zł + 430 Euro

PROGRAM:
DZIEŃ 1: (26.04) –Gdańsk 5:00, Toruń 7:00, Włocławek 9:00, Łódź 10:30, Piotrków Tryb. 11:00, Częstochowa 12:30, Katowice 13:30. Obiadokolacja i nocleg na terenie Czech
DZIEŃ 2: (27.04) - Po śniadaniu przejazd przez Węgry i Chorwację na terytorium Bośni i Hercegowiny – gdzie znajduje się miejsce objawień Matki Bożej – MEDJUGORIE. Udział w międzynarodowym nabożeństwie wieczornym w parafialnym kościele św. Jakuba. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie blisko kościoła.
DZIEŃ 3 – 4:(28-29.04) - pobyt w Medjugorie, łącznie 3 noclegi. Wspólny udział we Mszy św., wspólny Różaniec w kościele. Droga Krzyżowa na GÓRZE KRIŻEVAC, wejście i modlitwy na GÓRZE OBJAWIEŃ – PODBRODO, w miarę możliwości spotkania z osobami widzącymi Matkę Bożą, ewentualnie z zakonnikami pracującymi w Sanktuarium Królowej Pokoju.
DZIEŃ 5: (30.04) – Śniadanie. Msza Św. przejazd do portowego miasta DUBROWNIK – zwiedzanie miasta - perły Adriatyku (UNESCO) malowniczo położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Wieczorem odprawa na prom, przepłyniecie Morzem Adriatyckim do Włoch. Nocleg na statku w kabinach 4-osobowych, śniadanie na statku. Dopłynięcie do Bari ok. godz. 8.00.
DZIEŃ 6: (01.05) – BARI – zwiedzamy Bazylikę Świętego Mikołaja - znajdują się tam relikwie św. Mikołaja. W kościele znajduje się nagrobek z 1593 roku królowej Polski Bony - żony Zygmunta Starego. Przejazd do MONT SAN ANGELLO – na górę GARGANO- miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła - orędownika w walce ze złem. Modlitwa w grocie Św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do SAN GIOVANI ROTONDO.
DZIEŃ 7: (02.05) – Śniadanie. Msza Św. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem O. Pio. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata O. Pio spowiadał i sprawował Eucharystię, a w nim cela Świętego. Przejazd do SERRACAPRIOLA, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego – O. Matteo, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Powrót na obiadokolację i nocleg do SAN GIOVANI ROTONDO.
DZIEŃ 8: (03.05) – Śniadanie. Przejazd POMPEJE - Nawiedzenie Bazyliki M.B. Pompejańskiej - patronki różańca św. Msza Św. Przejazd do NEAPOLU i nawiedzenie grobu O. Dolindo - Wszystkie troski powierzamy Panu Jezusowi mówiąc „Ty się tym zajmij”. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.
DZIEŃ 9: (04.05) – Śniadanie. RZYM – Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra, odwiedzenie grobu świętego Jana Pawła II. Msza Św. Przerwa na zakup pamiątek. W miarę możliwości wolnego czasu zwiedzanie miasta Rzym m.in.: Koloseum, Forum Romanum, Plac Wenecki, Panteon. Nocleg w okolicach Rzymu.
DZIEŃ 10: (05.05) – Śniadanie. Msza Św. dalsze zwiedzanie Rzymu m.in.: Bazylika Św. Pawła za Murami, Bazylika Św. Jana, Święte Schody, Bazylika Santa Maria Magiore, Lateran. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 11: (06.05) - Śniadanie. Przejazd do CASCIA – do św. RITY – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Msza Św. Przejazd do ASYŻU – miasta Św. Franciszka. Nawiedzenie Bazyliki oraz miejsc związanych z życiem Św. Franciszka. Msza Św. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 12: (07.05) – Śniadanie. Przejazd do PADWY - zwiedzamy Bazylikę Św. Antoniego. Msza Św. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech.
DZIEŃ 13: (08.05)– Śniadanie. Rano wyjazd w kierunku Polski. Msza św. na terenie kraju. Powrót w godz. wieczornych.

INTENCJA PIELGRZYMKI – WYNIESIENIE RODZICÓW ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II NA OŁTARZE.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
• Przejazd autokarem kl. turystycznej WC, VIDEO, BAREK
• Noclegi w hotelach i pensjonatach pok. 2,3 os. z łazienkami
• Śniadania i obiadokolacje wg programu
• Ubezpieczenie KL, NNW
• Opieka pilota
• Opieka duszpasterska

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
• Bilety i przewodnicy miejscowi do zwiedzanych obiektów, parkingi, winety, wjazdy do miast, przejazd promem z Dubrownika do Bari - w wys. 70 euro

Zabieramy ze sobą m.in.; ważny dowód osobisty lub paszport, telefon ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu na język polski, lekarstwa – które przyjmujemy, wygodne obuwie.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy.

Na wyjazdy zagraniczne podanej wpłaty w złotówkach należy dokonać 2 m-c przed wyjazdem.

Informacje i zapisy:
Ks. ZRÓJ ROMAN oraz Ks. KUMOR ZDZISŁAW
tel./fax: 083/371-68-31, 600 301 704 (9.00 – 17.00)
kom.: 604 464 878 lub 604 464 877 (8:00 - 22:00)
Nr. konta: P.H.U. ”PIOTREX” Eksport-Import, Piotr Łosicki ul. Brzeska 23, 21-560 Międzyrzec Podl.
PKO BP: PLN: 41 1020 1260 0000 0202 0053 9171 EURO: 72 1020 1260 0000 0102 0063 1200